11 квітня 2024 р. кафедрою педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова було проведене секційне засідання «Молода наука: стратегії і технології навчання та виховання» щорічної звітно-наукової конференції студентів та аспірантів «Освіта і наука – 2024».

Керівником секції виступила завідувачка кафедри педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Кушнірук Світлана Анатоліївна. Модератором - канд. пед. наук, доцент кафедри педагогіки Педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова Вишківська Ванда Болеславівна. Секретарем секції була асистент кафедри педагогіки Педагогічного факультету, аспірантка УДУ імені Михайла Драгоманова Силенко Юлія Володимирівна.

Зображення1 Секційне 2024

Участь у роботі секційного засідання взяли студенти бакалаврату, магістратури університету, а також аспіранти і докторанти кафедри педагогіки.

Різновекторні проблеми організації освітнього процесу і позашкільної діяльності були актуалізовані у виступах студентів бакалаврату: Аврамук Вікторії Сергіївни, тема доповіді: «Формування лідерських якостей учнів у позашкільній діяльності» (науковий керівник – Лещенко Н.А., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова); Берегової Юлії Володимирівни, тема доповіді: «Організація ігрового дозвілля дошкільників», Вареник Ангеліни Олексіївни, тема доповіді «Специфіка  організації шкільних канікул в Україні під час воєнного стану», (науковий керівник – Войналович О.О., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова).

Зображення2 Секційне 2024

З інноваційною проблемою  «Особливості діяльності музичних таборів для підлітків в Україні» виступила Грицюк Інна Аврелівна (науковий керівник – Лещенко Н.А., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова).

Пізнавальними та дискусійними для учасників конференції були теми доповідей  Дяченка Артема Олександровича «Інфомедійний простір та українська ідентичність: спроба співвіднесення»т (науковий керівник – Лещенко Н.А., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова) та Грязної Вікторії В’ячеславівни «Козацька педагогіка як засіб формування особистості національно-свідомого громадянина» (науковий керівник – Ремньова А.Г., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова).

Результати наукових розвідок представили і магістранти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки, ОПП «Педагогіка вищої школи».

Лавренова Ірина Олегівна, тема доповіді: «Використання технологій контекстного навчання у професійній підготовці майбутніх викладачів» (науковий керівник – Дем’яненко Н.М., доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманов);  Лихкун Уляна Русланівна, тема доповіді:  «Професійна культура майбутнього викладача: зміст і структура» (науковий керівник – Саюк В.І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова);  Ратушко Марина Іванівна, тема доповіді: «Підготовка майбутніх андрагогів до проєктування освітнього середовища для дорослих» (науковий керівник – Ремньова А.Г., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова); Шокало Олена Іванівна, тема доповіді: «Освітнє середовище закладу вищої освіти як засіб формування професійної компетентності майбутніх викладачів» (науковий керівник – Саюк В.І., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова); Хмара Тетяна Сергіївна, тема доповіді: «Формування готовності у викладачів вищої школи до впровадження інноваційних педагогічних технологій у педагогічній діяльності» (науковий керівник – Ремньова А.Г., кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова); Денисюк Мирослава Миколаївна, тема доповіді: «Структурні компоненти готовності майбутніх андрагогів до реалізації інформаційно-комунікаційних технологій у закладі вищої освіти» (науковий керівник – Вишківська В.Б., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки УДУ імені Михайла Драгоманова) та ін.

Зображення3 секційне 2024

Аспірант кафедри, спеціальності 015 Професійна освіта Тригуб Андрій Юрійович доповів про результати роботи над темою наукового дослідження «Формування професійної етики майбутніх юристів у процесі фахової підготовки» (науковий керівник – Вишківська В.Б., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки педагогічного факультету УДУ імені Михайла Драгоманова).

Зображення4 секційне 2024

Представлені учасниками секційного засідання доповіді будуть подані до збірника наукових праць, який вийде за результатами звітної наукової конференції.