Міжнародний форум “Артек як фундатор івент-педагогіки”

16.06.2116 червня 2021 року відбувся Міжнародний форум “Артек як фундатор івент-педагогіки” з нагоди 96 річниці з Дня народження “Артека”.

У Програмі форуму:
 - фотогалерея “96 яскравих подій “Артека”: рік за роком”;
 - круглий стіл “Артек в просторі педагогіки дозвілля: теорія, практика, досвід”;
 - нетворкінг “З Артеком по життю”;
- обговорення пропозицій щодо підготовки артеківців до 100-річчя “Артека”.

Організатори Форуму — кафедра педагогіки і психології вищої школи (завідувачка кафедри доктор педагогічних наук, професор Н. М. Дем’яненко) НПДУ імені М. П. Драманова; ГО “Європейські інновації для молоді” (керівник Л. А. Іванова, Україна); МГО “Європейська академія освіти” (президент Е. Сміт, Нідерланди); МГО “СОЦІННО” (президент Д. Сміт, Чехія).

На Форумі були присутні учасники з України, Литви, Італії, Нідерландів, Республіки Азербайджану, Чехії. Серед них представники вищих навчальних закладыв України - Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Університет імені Григорія Сковороди в Переяславі, Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка.

Перед громадською та академічною спільнотою було здійснено публічне обговорення ОП "Педагогіка дозвілля. Івент-освіта". У доповіді докт. пед. наук, проф., зав. кафедри педагогікки і психології вищої школи Н. М. Дем’яненко було здійснено теоретичне обґрунтування фундаментальних основ івент-освіти на засадах подієвого підходу, суб'єкт-суб'єктної взаємодіі, креативності, наслідованості поколінь на кращих зразках артеківської педагогіки. Під час роботи круглого столу рецензентами та стейкхолдерами було висловлено пропозиціі щодо вивчення зарубіжного досвіду педагогіки дозвілля, адаптаціі вітчизняних методик у зарубіжному середовищі.