shevchenkoШевченко Андрій Федорович

доцент кафедри педагогіки, кандидат педагогічних наук, доцент

Шевченко Андрій Федорович. Науковий ступінь – кандидат педагогічних наук. Вчене звання - доцент.

Тема дисертації: «Формування готовності майбутнього вчителя до діяльності в умовах тимчасового виховного середовища» за спеціальністю 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти.

Стаж науково-педагогічної роботи: 28 років.

Контактні дані:
Телефон - 0964511158

Біографічно-професійні відомості. У 1995 році закінчив педагогічно-індустріальний факультет Українського державного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, за спеціальністю «Праця і професійне навчання».

Наукові інтереси: практична підготовка майбутнього фахівця; виховна діяльність, організація тимчасового виховного середовища, проблеми виховання, виховний потенціал організаційних форм навчання, педагогічна технологія та педагогічна імпровізація, проблема стохастичності та її подолання в умовах тимчасової виховної взаємодії.

Останні наукові та методичні публікації:

1. «Освітній процес і педагогічна практика в задачах і завданнях: навчально-методичний посібник для студентів педагогічних закладів вищої освіти / С.А. Кушнірук, В.Б. Вишківська, А.Ф.Шевченко – К.: НПУ, 2020. – 243 с.
  2. Вишківська, В., Шикиринська, О., Шевченко, А. (2021). Педагогічний аналіз уроку з позицій особистісно орієнтованого підходу як концептуальної основи філософії Нової української школи. Молодь і ринок, (1/187).
  3. Урізноманітнення спектру суб’єктного досвіду в умовах тимчасового виховного середовища. Історико-педагогічні студії: Науковий часопис / гол. ред. Н.М. Дем’яненко. Київ: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020. Вип. 13-14. 193 с. С. 182-186.
  4. Чи гідні ми правнуки «славних прадідів великих»?. Українське слово № 29-30, 25 липня-11 серпня 2020 року. С. – 10-11. (у співавторстві).
  5. Замойська академія як предтеча розвитку вищої освіти України в козацьку добу. Освітньо-виховні та героїчні традиції українського козацтва в цивілізаційному просторі Європи. Київ. Ун-т «Україна». 2020. 171с. С. 139-146.
  6. Лицар Українського просвітництва, освіти і культури митрополит Петро Могила. Соколенко О.Г., Мельничук Ю.Л. Митрополит Петро Могила: маловідомі сторінки життя. Київ. Вид-тво «Гетьман». 2021. 260 с. С. 26-30. (у співавторстві).

Дисципліни, які викладає:

1. Педагогіка;
  2. Історія педагогіки;
  3. Методика виховної роботи;
  4. Професійна педагогіка;
  5. Теорія і практика професійної освіти;
  6. Практикум з розв’язання педагогічних задач;
  7. Сучасні інформаційні технології в науковій сфері;
  8. Основи акмеології та андрагогіки;
  9. Управління педагогічними проєктами.